Czym zachwyca nas Kazimierz nad Wisłą?

Kazimierz Dolny często jest kojarzony z kolorowymi kogutami, to piękne miasteczko położone jest nad Wisłą, nieopodal Puław i Janowca.

Co roku przyciąga turystów urokliwymi uliczkami, kafejkami, restauracjami, które oferują dania regionalne. Jest to miejsce wyjątkowe także ze względu na architekturę, renesansowe kamienice, piękny rynek. Kazimierz Dolny znajduje się nad Wisłą, jest to bardzo dobre miejsce do spędzenia urlopu czy też weekendu.

Czym zachwyca nas Kazimierz nad Wisłą?

Co warto zobaczyć i gdzie zatrzymać się w Kazimierzu Dolnym?

Słynne kazimierskie kamienice powstały w XVII i XVIII wieku, pamiętają czasy świetności Kazimierza Dolnego, kiedy był to ośrodek handlu. Flisacy spławiali Wisłą zboże, pobierane na miejscu było cło, opłacane w zachowanej do dzisiaj baszcie. Nad Wisłą zachowały się także spichlerze, kiedyś było ich kilkadziesiąt, obecnie kilka z nich jest odrestaurowanych, pełnią funkcje turystyczne. Będąc w Kazimierzu warto wejść na górę Trzech Krzyży, rozpościera się z niej widok na całą panoramę miasteczka oraz Wisłę. Bardzo interesujące są także ruiny zamku, który powstał w XIV wieku oraz Baszta, która góruje nad całą okolicą. Możemy wybrać się na rejs statkiem po Wiśle, zobaczyć tutejsze wąwozy lessowe, zimą nieopodal czynne są wyciągi narciarskie. Dzięki temu turyści znajdą tu wiele atrakcji.

Kazimierz nad Wisłą jako miasteczko turystyczne może zaoferować bardzo szeroką bazę noclegową. Znajdziemy tu wiele wygodnych hoteli, pensjonatów, gospodarstwa agroturystyczne. Możemy także zatrzymać się w domkach, w ośrodku Moje Miejsce Kazimierz znajdziemy domki dwulokalowe, które zapewnią nam wiele wygody, oferują one także prywatny ogród, taras. Jest to miejsce przyjazne dzieciom, znajdziemy tu trampolinę, piaskownice, huśtawki czy też ściankę wspinaczkową dla najmłodszych. Znajduje się tu także strefa sportowa, możemy zagrać w koszykówkę, piłkę nożną, w piłkę siatkową, a także znajduje się tu kort do tenisa ziemnego. Dostępne są także jacuzzi oraz sauna, jak również basen.

Znajdziemy tu zatem bardzo dobre zaplecze turystyczne, dla osób, które odwiedzają kazimierz dolny noclegi możemy wybrać w różnym standardzie, z pewnością znajdziemy tu również pokoje w korzystnych cenach. Kazimierz jest bardzo popularnym miasteczkiem turystycznym, dlatego warto wcześniej zarezerwować miejsce przez internet.

Blog

Zadbaj o dobre plony zbóż

Zbóż uprawa jest jednym z najważniejszych sektorów rolnictwa na całym świecie, ale nie jest to łatwe zadanie. Wymaga ono dużo pracy i troski, aby osiągnąć dobre plony zbóż. W tym artykule przedstawimy kilka porad, które pomogą Ci zadbać o dobre plony zbóż. Wybierz odpowiednie nasiona Pierwszym krokiem do uzyskania dobrych plonów zbóż jest wybór odpowiednich […]

Read More
Blog

Zastosowanie płytek ceramicznych na różnych powierzchniach

Produkty oraz różnorodne elementy bazujące na materiałach ceramicznych i kamiennych cieszą się obecnie sporą popularnością na polskim rynku. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ posiadają one zróżnicowane i istotne cechy, takie jak szerokie zastosowanie, atrakcyjny wygląd i zoptymalizowana trwałość. Dość często z materiałów kamiennych i ceramicznych produkowane są różnorodne płytki wykorzystywane w kuchniach, korytarzach, łazienkach […]

Read More
Blog

Czy już wiecie kto wykona dla was prace geotechniczne?

Niestety tak to już jest że pewne prace pod żadnym pozorem nie wykonają się same. A co więcej – nigdy nie należy się za nie brać samemu albowiem może się to zakończyć tragedią. Do tej grupy bez wątpienia należy też zaliczyć kwestie związane z geotechniką czyli szeroko rozumianymi pracami ziemnymi lub też pionowymi wykopami. Czy […]

Read More