Filtry przepływowe – co musisz wiedzieć?

Filtrowanie wody wchodzi w nawyk wielu Polakom. Stanowi to bardzo ciekawą alternatywę nabywania wody butelkowej w mało ekologicznych opakowaniach plastikowych. Okazuje się, że najchętniej stosowanym rozwiązaniem jest filtr przepływowy. Oczyszcza on wodę z różnego rodzaju zanieczyszczeń, a także poprawia jej zapach oraz smak. Zapewnia dużo lepszą jakość wody, co przekłada się na ogromną zmianę w życiu codziennym domowników. Dzięki takiemu rozwiązaniu śmiało możemy pić wodę z kranu. Co jeszcze musisz wiedzieć o filtrach przepływowych?

 

Filtr przepływowy – dlaczego warto?

Z roku na rok coraz więcej Polaków zwraca uwagę na jakość wody w ich domu. Mowa przede wszystkim o wodzie, która płynie z kranu. Wielu osobom przeszkadza jej smak, zapach oraz stopień twardości. Mimo tego, że właściciele miejskich wodociągów zapewniają nas co do wysokiej jakości dostarczanej do domów i mieszkań, nie mamy pewności, co do stanu rur, przez które przepływa. Bardzo często zdarza się, że jest on na tyle zły, iż woda trafia do na naprawdę twarda. Powoduje wówczas kamień, który osadza się w naszych urządzeniach domowych oraz nie jest najlepsza, jeżeli chodzi o higienę – potrafi bowiem znacznie podrażnić skórę. 

 

Właśnie dlatego większość osób decyduje się na kupno nie ekologicznej wody w butelkach lub picie jej jedynie po przegotowaniu. Na szczęście coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stają się filtry przepływowe. Umieszczone bezpośrednio na rurze, która doprowadza wodę do gospodarstwa domowego, zapewniają najwyższej jakości wodę w naszym mieszkaniu. Co więcej, montaż filtra jest łatwy, a jego prosta budowa i zasada działania sprawiają, że urządzenia są praktycznie bezawaryjne.

 

Filtry przepływowe – rodzaje

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów filtrów przepływowych. To, które należy wybrać, zależne jest od rodzaju wody, jaką posiadamy. Każdy z nich usuwa jednak substancje szkodliwe dla zdrowia oraz polepsza smak, zapach i jakość wody. Wyróżniamy cztery podstawowe filtry przepływowe.

 

Filtr węglowy. Pomaga on usuwać z wody chlor oraz jego pochodne odpowiedzialne za powstawanie kamienia. 

Filtr z żywicą jonowymienną. Chroni on naszą instalację przed powstawaniem kamienia, a także pomaga usuwać sole wapnia i magnezu występujące w wodzie.

Filtr polipropylenowy. Jest to najbardziej popularny rodzaj filtra, który odpowiada za oczyszczanie wody z zanieczyszczeń mechanicznych takich jak rdza, żwir czy piasek.

Filtr do usuwania azotanów. Służy do usuwania azotanów, które znajdują się w naszej instalacji.

 

 

Filtrowana woda w naszym kranie – zalety rozwiązania

Instalacja domowego systemu filtracji wody całkowicie zmienia sposób postrzegania jej. Jest ona nie tylko materiałem do mycia, ale także podstawą, którą bez obaw możemy wykorzystywać podczas przygotowywania różnego rodzaju napojów. Ma ona doskonały smak, dzięki czemu picie jej oraz gotowane na jej bazie dania smakują dużo lepiej.

 

Zastosowanie filtrów przepływowych w naszych domach to także oszczędność oraz przyjazność dla środowiska. Pijąc wodę z kranu, nie kupujemy bowiem wody butelkowanej, która przyczynia się do generowania olbrzymich ilości plastikowych odpadów. 

 

Domowy system filtracji wody to też inwestycja w przyszłość – wartość naszego domu czy mieszkania wrasta podczas chęci jego sprzedaży.

 

Co ważne, rozwiązanie jest łatwe w utrzymaniu czystości, proste w montażu i praktycznie bezawaryjne.

 

Blog

Jakie czynniki wpływają na zachowanie świeżości owoców przechowywanych w chłodniach

Temperatura i wilgotność przechowywania jabłek to kluczowe czynniki wpływające na jakość i trwałość owoców. Jabłka to popularne owoce, które są dostępne przez cały rok, dzięki możliwości przechowywania ich w odpowiednich warunkach. Dobra jakość jabłek zależy od wielu czynników, takich jak odmiana, sezon, sposób uprawy, a także temperatura i wilgotność podczas przechowywania. Jak utrzymać jabłka w […]

Read More
Blog

Fungicydy – Ochrona roślin przed grzybami

Fungicydy to specjalistyczne preparaty chemiczne stosowane w rolnictwie do zwalczania chorób grzybowych roślin. Ich stosowanie umożliwia ochronę upraw przed szkodliwym wpływem grzybów i zapobiega utracie plonów. W niniejszym artykule omówimy, czym są fungicydy, jak działają oraz jakie rodzaje fungicydów są dostępne na rynku. Czym są fungicydy? Fungicydy to substancje chemiczne, które mają za zadanie zwalczać […]

Read More
Blog

Druk książki – krótka historia poligrafii

Już zamierzchłe czasy pokazały, że człowiek ma potrzebę opisywania swoich myśli, uczuć, wydarzeń itp. W pierwotnych czasach ludzie zdobili jaskinie różnorodnymi rysunkami. Następnie rysunki zostały stopniowo zastępowane rękopisami filozofów, używających prajęzyków. Do czasu, gdy pojawił się druk. Kiedy drukowanie książek stało się popularne i jak dziś wygląda wydruk książki? Współczesne metody wydruku – cyfrowy druk […]

Read More