Kranówka czy woda butelkowana – która jest zdrowsza? Odpowiedź Cię zaskoczy!

Czy kranówka jest zdrowa? – wiele osób zadaje sobie to pytanie. Tymczasem woda z kranu w Polsce jest w pełni zdatna do picia i podlega licznym przepisom, normom i regulacjom zarówno krajowym, jak i europejskim. Jej jakość jest też non stop, na bieżąco monitorowana. Dlaczego więc wciąż tak wiele osób kupuje wodę w butelkach PET?

Woda kranowa niektórym osobom wciąż niesłusznie kojarzy się z wątpliwą jakością. Nic dziwnego. Jeszcze w latach 90. nierzadko można było natknąć się na wodę o odcieniu żółtawym lub brązowym. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło. „Kranówka” zyskała dużo lepszą jakość o czym przekonują w kampaniach społecznych znane osoby, m.in. aktorzy zachęcający do picia wody z kranu. Woda z kranu nie tylko podlega określonym normom. Jest także na bieżąco monitorowana przez specjalistów, a ponadto płynie przez coraz nowocześniejsze wodociągi. To wszystko sprawia, że w wielu przypadkach jej jakość nie odbiega znacząco od wody butelkowanej. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że „kranówka” również zawiera cenne dla zdrowia pierwiastki i minerały.

Woda butelkowana a zdrowie

Szkodliwość butelek plastikowych PET nie jest niczym odkrywczym. Jednorazowe butelki z tworzywa sztucznego zalegają w morzach i oceanach, tworzą na ich powierzchni wielkie wyspy śmieci nawet o powierzchni niektórych państw. W postaci odpadów plastik przedostaje się także do organizmów żywych i, w związku z tym, nierzadko ląduje na naszych talerzach.

Na tym jednak nie koniec. Wyniki licznych badań naukowych wskazują, że picie wody z jednorazowej butelki plastikowej PET może wpływać na nasz organizm. Pod wpływem wysokiej temperatury powłoki plastiku mogą ulegać niszczeniu i tworzywo sztuczne w postaci mikrocząsteczek może dostawać się do zawartości butelki. Może do tego dochodzić również w przypadku mycia bądź zgniatania plastikowej butelki jednorazowego użytku. Choć dopiero prowadzi się badania na ten temat naukowcy przypuszczają, że może to wpływać m.in. na gospodarkę hormonalną człowieka i płodność. Zabieranie wody w butelce plastikowej na plażę, saunę czy zostawianie w nagrzanym samochodzie nie jest więc dobrym pomysłem. Jak zatem dbać o swoje zdrowie i odpowiednio nawadniać organizm?

Filtrowanie wody – smaczna i zdrowa woda prosto z kranu

Nie jesteś przekonany do picia wody prosto z kranu? Istnieje na to sposób. Filtr do wody usuwa zapach i smak chloru, a także drobinki piasku i żwiru jeśli takie znajdą się w wodzie. Filtr zatrzymuje również pestycydy i metale ciężkie. Woda filtrowana jest smaczna, a na dodatek poprawia smak przygotowywanych na jej bazie potraw. 

Wygodnym i zyskującym na popularności urządzeniem jest filtr przepływowy podzlewozmywakowy. Więcej informacji o filtrach do wody, w tym filtrach podzlewozmywakowych, znajdziesz na https://dafi.pl/blog/. Filtr podzlewozmywakowy daje dostęp do wody filtrowanej prosto z kranu. Tworzy też idealny duet z baterią trójdrożną. Bateria trójdrożna umożliwia odkręcenie z kranu wody filtrowanej lub zwykłej wodociągowej, ciepłej lub zimnej, w zależności od naszych potrzeb. To sprytne rozwiązanie pozwala dłużej cieszyć się filtrem.

Jeżeli dbasz o zdrowie swoje i najbliższych i zastanawiasz się jak odpowiednio nawadniać organizm zdecyduj się na filtr do wody! Dzięki niemu zyskasz nieograniczony dostęp do smacznej wody, nie będziesz musiał kupować jej w sklepie, a gdy rozlejesz ją do estetycznych karafek będziesz mógł sięgać po nią co chwilę – podczas pracy, wypoczynku czy czasu spędzonego z rodziną!

Blog

Części do Piły Taśmowej: Kluczowe Elementy Wymagane do Efektywnej Pracy

Piły taśmowe są niezastąpionym narzędziem w przemyśle stolarskim, metalowym oraz obróbce drewna. Aby utrzymać je w doskonałej kondycji i zapewnić maksymalną wydajność, kluczową rolę odgrywają odpowiednie części zamiennego. W tym artykule omówimy najważniejsze części do piły taśmowej, ich funkcje oraz znaczenie w zapewnieniu efektywnej pracy. Tarcze Piły Taśmowej Tarcza piły taśmowej to jedna z kluczowych […]

Read More
Blog

Płytki gresowe z efektem kamienia – elegancja i trwałość

Płytki gresowe z efektem kamienia to rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność wśród projektantów wnętrz i osób remontujących swoje mieszkania. Łącząc elegancję naturalnego kamienia z wytrzymałością gresu, te płytki oferują nie tylko estetyczny wygląd, ale także długotrwałą funkcjonalność. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu materiałowi budowlanemu i dowiemy się, dlaczego jest on tak […]

Read More
Blog

Zaplanuj niezapomniany wypoczynek: wyjątkowe noclegi w polanicy zdrój czekają na ciebie!

Polanica zdrój: klejnot w sercu sudetów Jeśli marzysz o wypoczynku w otoczeniu malowniczej przyrody, przyjaznej atmosferze i bogatej historii, Polanica Zdrój jest miejscem stworzonym dla Ciebie. Ta urokliwa miejscowość położona w sercu Sudetów zachwyca swoimi naturalnymi urokami i niepowtarzalnym klimatem. Jednak prawdziwą perłą tego miejsca są wyjątkowe noclegi, które czekają na Ciebie, zapewniając niezapomniane doznania […]

Read More