Jakie możliwości aranżacyjne dają kafle gresowe?

Aranżacja łazienki oraz kuchni w dużej mierze opiera się o wybór właściwych płytek, obecnie stosuje się często płytki ceramiczne na ścianie oraz gres na podłodze, podobnie możemy zastosować płytki w przedpokoju czy też w salonie.

Duży wybór, dostępność różnych modeli, kolorów, wzory kamieniopodobne czy też płytki imitujące drewno, pozwalają na dobranie odpowiedniej stylizacji. Klienci coraz częściej decydują się na duże kafle 80×80 cm, które wyglądają bardzo elegancko, w przypadku łazienki mogą być to kafle imitujące kamień.

Jakie możliwości aranżacyjne dają kafle gresowe?

Kafle 80×80 cm na podłogę w łazience i nie tylko

Obecnie kafle gresowe to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku podłogi, jest to płytka odporna na nacisk, można również wybrać różne modele odporne na ścieranie, w przypadku łazienki zwracamy uwagę na modele antypoślizgowe. Nowoczesne technologie sprawiają, że nadruki na płytkach generowane cyfrowo upodabniają płytkę gresową czy też ceramiczną do wyglądu kamienia naturalnego, można wybrać także bardzo interesujące płytki imitujące drewno. Kafle z kamienia naturalnego są dużo droższe, są również bardziej podatne na odpryski, przetarcia. Dlatego dobrym rozwiązaniem mogą być kafle 80×80 cm, które przykładowo będą imitowały jasny marmur, który świetnie sprawdza się nie tylko w łazience, ale również w kuchni.

Płytki coraz częściej układamy także w przedpokoju oraz w salonie, wymagają one mniej zabiegów niż podłoga drewniana, często wybierane są do pomieszczeń nowoczesnych, loftów, w tym przypadku dostępne są różne kolory, bogaty wzornictwo. Jeżeli chcemy stworzyć surową aranżację, możemy wybrać betonowe kafle 80×80 cm czy też o większych rozmiarach, które stworzą pomieszczenia industrialne. Dobierając wielkość kafli powinniśmy zwrócić uwagę na szerokość oraz długość powierzchni, często także producenci oferują jeden model płytki w kilku rozmiarach, co ułatwia dobranie optymalnej ilości dla danego pomieszczenia.

Dobrym pomysłem może być odwiedzenie sklepu internetowego https://kaflando.pl, gdzie znajdziemy duży wybór płytek. Sklepy internetowe często oferują płytki z całego świata, bardzo ciekawe modele włoskie oraz hiszpańskie. Często także znajdziemy atrakcyjne promocje, sklepy internetowe posiadają także niższe marże niż sklepy stacjonarne.

Blog

Zadbaj o dobre plony zbóż

Zbóż uprawa jest jednym z najważniejszych sektorów rolnictwa na całym świecie, ale nie jest to łatwe zadanie. Wymaga ono dużo pracy i troski, aby osiągnąć dobre plony zbóż. W tym artykule przedstawimy kilka porad, które pomogą Ci zadbać o dobre plony zbóż. Wybierz odpowiednie nasiona Pierwszym krokiem do uzyskania dobrych plonów zbóż jest wybór odpowiednich […]

Read More
Blog

Zastosowanie płytek ceramicznych na różnych powierzchniach

Produkty oraz różnorodne elementy bazujące na materiałach ceramicznych i kamiennych cieszą się obecnie sporą popularnością na polskim rynku. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ posiadają one zróżnicowane i istotne cechy, takie jak szerokie zastosowanie, atrakcyjny wygląd i zoptymalizowana trwałość. Dość często z materiałów kamiennych i ceramicznych produkowane są różnorodne płytki wykorzystywane w kuchniach, korytarzach, łazienkach […]

Read More
Blog

Czy już wiecie kto wykona dla was prace geotechniczne?

Niestety tak to już jest że pewne prace pod żadnym pozorem nie wykonają się same. A co więcej – nigdy nie należy się za nie brać samemu albowiem może się to zakończyć tragedią. Do tej grupy bez wątpienia należy też zaliczyć kwestie związane z geotechniką czyli szeroko rozumianymi pracami ziemnymi lub też pionowymi wykopami. Czy […]

Read More